Oczywiście dobra materialne nie są w życiu najważniejsze, ale… Zdarza się, że drobne, cudowne przedmioty potrafią sprawić, że nasze życie jest piękniejsze każdego dnia. A jeśli kupując je możemy wesprzeć wspaniałych artystów i rzemieślników.
Jeśli nabywając je mamy szansę poznać ich historię i właściwości, zamienić kilka słów z człowiekiem który włożył mnóstwo serca w wytworzenie naszego nowego nabytku. Czyż nie jest to cudowna okazja?

Jeśli jesteś wystawcą i chciałbyś dołączyć do festiwalu śmiało napisz do nas: wystawcy@frunfestival.com. Może to właśnie twoje stoisko wprowadzi trochę magii w 2023 roku?

Wystawcy jakich będzie można zobaczyć na Fruń 2023:

ABRAKADABRA Julia Piechulek – Witajcie :) Mam na imię Julka ,jestem z pasji jak i z zawodu masażystką -między innymi. Pasjonatka medycyny naturalnej ,obecnie kończe już powoli edukacje w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu – przyszła Naturopatka która uwielbia pracować i pracuje od 3 lat w terapiach takich jak : moksoterapia ,konchowanie uszu czy też Nasze wspaniałe troszkę już zapomniane przez świat -banki ogniowe. I ostatnia z terapii z jaka pracuje na poziomie energetycznym jest to 'jajowanie’ -czyli za pomocą jajka ściąganie uroków, myślokształtów, obciążających Nas energii . 

W wolnym czasie uwielbiam tworzyć kolczyki szamańskie z piór jak i ochronne bransoletki z kamieniami i minerałami.

Rootka Pottery Psychodeliczna Ceramika – Witamy Was serdecznie – Kasia i Małgosia, czyli Siostry z Rootka Pottery! Tworzymy od podstaw ceramikę użytkową i ozdobną. Znajdziecie u nas jedyne w swoim rodzaju kubki, talerze i ozdoby inspirowane naturą z motywami w stylu psychodelic. Magiczne symbole, fantazyjne grzybowe wzory ozdabiają każde z naszych naczyń. Zajrzyj do nas! Przenieśmy się wspólnie do świata natury połączonej z psychodelicznym symbolizmem z naszych marzeń i snów.

Konopny Web – Konopny Web to wszystko co naturalne i pochodzące z ekologicznych upraw. 

Od zawsze będąc ludźmi lasu i natury, ludźmi drogi w końcu połączyliśmy wszystko i postanowiliśmy podzielić się tym, co spotkaliśmy podróżując, a powrót do domu czyniąc czasem na własnoręczne tworzenie każdej rzeczy dając jej kawałek naszej przygody i serca. 

Oferujemy produkty naturalne w tym susz konopny z polskich upraw, olejki konopne, a także odzież konopną dla wolnych ludzi. Nasze ręce wydają na świat także świece z wosku sojowego w łupinie kokosa. Z Indonezji przywozimy inspirację do tworzenia odzieży wyłącznie z konopi, lnu, cudnej i miękkiej wiskozy, które mają dawać poczucie lekkości, świeżości i pasować absolutnie na każdego. Produkujemy odzież w Polsce i z polskich materiałów.

Od polskiej matki, z którą się przyjaźnimy przynosimy również szyte z miłością do dzieci i piękna narodzin chusty do noszenia dające bliskość i szacunek do tej pięknej więzi ze źródłem jakim jest Matka. I w końcu własne kompozycje herbat zaparzanych na miejscu z cierpliwością wschodu, do których mamy dla Was miód z pasieki Barć na Roztoczu.

Godlike for You – Ceremonialne kakao i akcesoria  – Godlike for You – Ceremonialne kakao i wszystko co BOSKIE dla Ciebie! Naszą specjalnością jest CEREMONIALNE KAKAO pochodzące z organicznych upraw. Docieramy do pierwotnych odmian kakao i tradycyjnych receptur ceremonialnych, które zachowały się w rdzennej kulturze i duchowej praktyce plemion. Pragniemy szerzyć ideę picia ceremonialnego kakao w Europie z miłości do uzdrawiających roślin, które mają cudowną moc! 

W strefie GODLIKE FOR YOU znajdziesz ceremonialne kakao z Gwatemali, Kolumbii, Peru, Ekwadoru, Belize i Boliwii oraz akcesoria do ceremonii kakao, medycynę natury, biżuterię ochronną i wszystko co pozwala otworzyć się i cieszyć jeszcze bardziej pięknem tego Świata! 

Oferujemy tylko organiczne i przyjazne dla środowiska produkty, aby zapewnić społeczne i ekonomiczne bogactwo wszystkim naszym rzemieślnikom i ich rodzinom oraz wspierać lokalne kultury, społeczności, plemiona i Matkę Ziemię. Pijąc nasze kakao i kupując produkty w sklepiku pomagasz ratować AMAZOŃSKĄ SELVE w jej czystej postaci oraz tradycję plemion, rodzin i społeczności zajmujących się Medycyną Cacao! Ze słońcem w Sercu – Katarzyna & Szymon.

Ezorcyna Tattoo – Ezorcyna_tattoo 

Jestem tatuażystką nomadem. Dużo podróżuję i wykonuję tatuaże w stylu etnicznym  – inspirowane miejscami, które odwiedzam, ale nie tylko. W moich pracach znajdziecie zarówno świętą geometrię, rośliny jak i symbolikę. Na festivalu będziecie mogli zajrzeć do mojego mobilnego studia tatuażu w żółtym oldschoolowym vanie. 

Dakini.Tattoo 

Justyna Wajda

hand poke / machine tattoo

*Tatuaż etniczny, intencjonalny, magiczne symbole, ornamenty, święta geometria i inspiracje wschodem. 

* tatuażystka i menadżerka w Hand Poke Tattoo Temple 

Strefa Qi – Moje stoisko to przystań relaksu, gdzie można zatrzymać się, napić się naenergetyzowanej wody i podczas rozmowy dobrać odpowiedni dla siebie zestaw usług.

Najważniejszym elementem jest dla mnie masaż- to poprzez dotyk poruszam, pomagam się zrelaksować, odpłynąć a także tworzę bezpieczną przestrzeń akceptacji i miłości by mogło uzdrowić się to, co uzdrowienia wymaga.

Jestem mocno związana z tradycją hawajską, Huną. Prowadzę sesje masażu relaksacyjnego, głębokie sesje świątynnego masażu Lomi Lomi Nui oraz Ajurwedyjski masaż głowy i twarzy.

Sesje mogą być wzbogacone o rytuał z ceremonialnym kakao.

Ponadto aby podnieść wibracje masażu można u mnie kupić ręcznie robione świecie sojowe, z odpowiednią dla siebie intencją i aromatem.

Natomiast dla czystej przyjemności z doświadczania piękna i wysokiej jakości – znajdziesz tu również ręcznie szyte kimona i inne ciałolubne festiwalowe fatałaszki. Stworzone z intencją flow/ miękkości/ przepływu, tak w ruchu i tańcu, jak i życiu.

Fabrykaaniołów i prze piórka – Prze piórka I fabryka aniołów to kolorowa fuzja oparta na przyjaźni i bliskości odbierania świata. Nasze stoisko to wszystkie klory świata,  odzwierciedlające wszystkie odcienie życia. Jesteśmy energią, która chwilowo spotkała się i plynie dla Was, otwieeajac serducha. Wszystkie nasze produkty i prace powstały z dbałością o jakość końcową.

Wodopój – Gdy żar z nieba się leje, przybywajcie do nas przyjaciele. Napitkiem ugościmy, radością i wiedzą się podzielimy! Zapraszamy do Wodopoju – strefy z głębi serca. Ugościmy Was z radością i wspólnie odkryjemy ciekawe smaki. Nasze orzeźwiające napoje powstają w gospodarstwie ekologicznym położonym w sercu Kujaw. Staramy się aby nasze produkty przypomniały smaki dzieciństwa. Chcemy, aby wszyscy mogli spróbować prawdziwej żywności – pełnej wartości i smaku. To co robimy, sprawia nam ogromną frajdę. Chociaż jest to ciężka praca, to efekty, jakie dzięki niej uzyskujemy, warte są zaangażowania.

ETHNO Świece zakochane w świecie – Od dwóch lat zajmuję się tworzeniem świec :) Olbrzymią radość sprawia mi tworzenie własnych zapachów, intuicyjnie czuję jakie zapachy połączone razem stworzą piękną kompozycję :) Co mnie bardzo cieszy, to słowa uznania od kupujących, mówiących, że moje zapachy są naprawdę wyjątkowe. 

Moje świece są kolorowe – w ten sposób chcę pokazać piękno i różnorodność otaczającego nas świata. Uważam, że w obecnie dominującej szarości i „jednakowości”, dobrze jest przypomnieć i pokazać że świat może być przepięknie pokolorowany, a bycie eko nie musi oznaczać rezygnacji z koloru.

Na moim stoisku rozgoszczą się świece z naturalnych wosków słonecznikowego i kokosowo-sojowego. Będzie wśród nich cała kolekcja inspirowana regionami świata, gdzie każda świeczka zarówno wzornictwem na etykiecie, autorską mieszanką zapachów oraz tekstami umieszczonymi na etykiecie (fragmenty poezji, prozy, inspirujące przekazy) nawiązywać będzie do jakiegoś regionu świata. 

Znajdą się również świece w przepięknych niepowtarzalnych glinianych czarkach, wykonanych przez zaprzyjaźnioną garncarkę. Ta kolekcja będzie miała właściwości terapeutyczne, stworzyłam tutaj fajne zestawy zapachów dedykowane różnym sferom naszej duchowości. 

Będę również chciała przywieźć woski do kominków zapachowych – pięknie opakowane, z dodatkiem olejków eterycznych, przygotowane tak, aby każdy zestaw miał inne właściwości aromaterapeutyczne.

Dodatkowo postaram się przygotować (to będzie zależało od temperatury na zewnątrz, będę miała małą lodówkę turystyczną) ciekawą ofertę olejków eterycznych w małych poręcznych buteleczkach.

No i mam sprawdzone produkty naturalne odstraszające komary i kleszcze, z przeznaczeniem zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt.

Fairy macrame – Historia Fairy Macrame 

zaczęła się od mojej pasji do minerałów  naturalnych ,zachwytu nad tymi darami natury i prób ich oprawy.

Doskonalona przez kilka lat technika zaplatania sznurków – makrama,

 jest dla mnie świetną metodą tworzenia fantazyjnej biżuterii z minerałami, 

łączenia kształtów i kolorów, w odważne kompozycje, czasem minimalistyczne, a czasem zupełnie dzikie, wiedźmowe i niepowtarzalne. 

Jakiś czas temu, wzbogaciłam swój warsztat o tworzenie cudeniek z miedzi i mosiądzu. 

Od etnicznych spiralnych bransolet, przez  wire wrappingowe naszyjniki, 

po  elfie diademy i korony  które uwielbiam ????

Mokosh Vibe – Mokosh Vibe- czyli produkty prosto z natury – chodzę po lasach i łąkach by znaleźć cuda przyrody, wyselekcjonować, zebrać i przerobić je na unikatową biżuterię i różnego rodzaju botaniki.Wszystko jest wykonane ręcznie przeze mnie z ogromną uważnością i całym serduchem.

Gaja Jewels – Gaja Jewels to artystyczna biżuteria ze złota, srebra i mosiądzu, z naturalnymi kamieniami, wykonana w technice makramy.

TinyTornado Art – Ubieram ludzi dużych i małych w kolorowe tie-dye. Bardzo kocham moją pracę i momenty kiedy wyjątkowa koszulka znajduje wyjątkowego właściciela. Każda rzecz handmade jest komuś przeznaczona i mam ogromną satysfakcję z tego , kiedy ludzie cieszą się na widok ciucha , który idealnie oddaje ich vibe:)

Słowiańskie Kadzidła/ Dawid Wadelski – Jesteśmy parą terapeutów holistycznych. Staramy się pomagać ludziom na różnych poziomach, również na poziomie energii subtelnej. Markę Słowiańskie Kadzidła tworzymy z pasją i dużym zaangażowaniem po to aby nasze produkty miały najwyższą jakość. Nasze Kadzidła tworzymy głównie z naszych rodzimych roślin,  przez co zachęcamy do powrotu do własnych korzeń i rodzimej kultury i tradycji. Wszystkie produkty tworzone są ręcznie od serca do serca. Serdecznie Was zapraszamy. Mila i Dawid Wadelscy

Protect Your Aura/ Zizi Doe – Protect Your Aura to tworzone z miłości do surowych minerałów amulety i talizmany. Miedź używana jest aby kamień mógł być cały czas przy nas oraz przewodzi właściwość kamienia. Każda biżuteria która powstaje jest unikatem, każdy kamień ma swój wyjątkowy kształt który podkreślam. 

Zizi Doe tworzy bizuterię nazębną, jeśli chcecie mieć błyszczący uśmiech jest to idealna okazja. Do wyboru przeróżne kształty i kolorki, opale i kamienie, kryształki.

Marek Tomczak AvatargongJestem twórcą gongów i muzyki relaksacyjnej

ursa deanazywam sie Asia Hajduk z wykształcenia jestem etnografem a  moja pracownia ceramiczna inspiruje sie archeologią ,tworze głownie przedstawienia kobiet oparte na róznych znaleziskach z prehistori,,tworze takze ceamike która czerpie formy i kształty z minionych epok . swoje prace wykonuję powoli ręcznie kształtując kazdą figurkę. Stosuje tradycyjne techniki garncarskie.

Przeświat To stoisko będzie naszą pierwszą próbą obrócenia naszych, jakże licznych, pasji, w pieniądz. Chcemy na tym stoisku pokazać nasz magiczny (prze)świat, ale też stworzyć miejsce spotkania, w którym być może odnajdziemy inne rozdrobnione w nadmiar zainteresowań dusze, chętne wymieniać się doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. To będzie, nazwijmy to, nieśmiałe zanurzenie czubka stopy w wodzie, które być może obróci się w przyszłości w jakiś bardziej usystematyzowany sposób na życie. Sami nie wiemy, co z tego będzie.

Luna Moth – Tworzę z zamiłowania do oryginalności i wyjątkowości. Lubię otaczać się przedmiotami z duszą, a czasami niewiele trzeba aby z czegoś zwykłego stworzyć coś niezwykłego ???? 

Luna Moth to mieszanka różnych, kolorowych i pięknych przedmiotów, które zawierają w sobie styl wróżkowy, wiedźmowy, ezoteryczny, jak i psychodeliczny. 

Znajdziecie u mnie między innymi wyjątkową biżuterię z kamieni i minerałów, ręcznie malowane torby bawełniane, łapacze snów i gliniane podstawki pod kadzidełka czy kwasowe popielniczki :p

Bagienko ( pełna nazwa to Szałas Mody Borsucci Bagniacci – Szałas Mody Borsucci Bagniacci to przystań kreowania festiwalowej kreacji! W modzie bagiennej odnaleźć można etniczne i plemienne outfity oraz totemiczne rękodzieło. Przeistocz się w barwnego ptaka i nawodnij się z kombuchą i ziołowymi herbatami – potem pofruń wysoko!

Zobaczcie jak przedstawiały się stoiska na FRUŃ Festival 2022:

2021: