Dołączenie do ekipy wolontariuszy to najprostsza droga do stania się częścią naszej społeczności! Poniżej przeczytasz szczegółowy opis sekcji i czym się one zajmują. Zwróć szczególną uwagę na daty, będzie to ważne przy wypełnianiu formularza.

Chętne ręce do pomocy przydadzą się w 10 działach :

(Podane daty są wyznacznikiem, kiedy idealnie byłoby podjąć daną misję. Jeśli masz dużo czasu, zapraszamy Cię już od 15.05!! Jeśli chcesz, możesz wesprzeć nas swoją obecnością długo przed festiwalem, pojechać do domu, a potem wrócić na festiwal już jako uczestnik! Jeżeli nie masz czasu przed festiwalem, być może możesz zostać po, aby pomóc nam w przywróceniu terenu jego naturalnego blasku?)

1. Budowniczy

Zajmujemy się stworzeniem i utrzymaniem infrastruktury niezbędnej do powstania festiwalu, a także jego sprawnego działania i przyjemnego odbioru. Budujemy sceny i dekoracje, rozstawiamy wielkie namioty, tworzymy płaszczyzny, doprowadzamy prąd i wodę tam, gdzie jest potrzeba, a w tym roku budujemy nawet ekologiczny filtr wody szarej. Jeździmy, tniemy, przybijamy, wkręcamy, oddzielamy, przenosimy, łączymy i świetnie się przy tym bawimy. To my zaczynamy pracę na festiwalu, a zapotrzebowanie na nasze działania zaczyna się już trzy tygodnie przed festiwalem! Przewidujemy przyjazd w 4 turach:

  • druga połowa maja – w idealnym świecie część działu przyjeżdża już na drugą połowę maja! Po pracach wstępnych mogą jechać do domu i wrócić pod koniec czerwca na festiwal :D
  • 3 tyg przed festiwalem (05.06.2024)
  • 2 tyg przed festiwalem (12.06.2024)
  • 1 tydzień przed festiwalem (19.06.2024)

Ostatni dzień pracy tej ekipy to przeddzień festiwalu (26.06.2024). Byłoby jednak super, jeśli możesz zostać po i pomóc nam w sprzątaniu :D

2. Budo-demontaż

Specjalna ekipa dla wszystkich tych, którzy nie mogą przyjechać dużo wcześniej, natomiast mogą zostać, aby pomóc w posprzątaniu po festiwalu. Przyjeżdżamy 3 dni przed festiwalem (24.06.2024), aby pomóc w wykończeniu przeróżnych przestrzeni, dopiąć wszystko na ostatni guzik! Potem bawimy się na festiwalu :D Drugą „zmianę” zaczynamy, po jego zakończeniu. Pomagamy przywrócić teren do jego naturalnego blasku :) Zostajemy na 3 dni po festiwalu, czyli do (03.07.2024).

3. Dekoratorzy

Dbamy o wizualną sferę zmysłowych doświadczeń, które składają się na festiwal. W mniejszych zespołach tworzymy artystyczne instalacje z duszą i przekazem oraz upiększamy przeróżne festiwalowe przestrzenie. Twórcy, artyści i samozwańczy dekoratorzy są proszeni o pojawienie się dwa tygodnie przed festiwalem na miejscu (12.06.2024). Jeśli jednak ten termin Ci nie odpowiada – daj znać, może coś wymyślimy :D

Ostatni dzień pracy tej ekipy to przeddzień festiwalu (26.06.2024). Byłoby jednak super, jeśli możesz zostać po i pomóc nam w sprzątaniu :D

4. Porządkowi

Są to dobre duchy opiekuńcze festiwalu. Dbają o czystość i spokój naturalnej przestrzeni, w której będziemy celebrować ten wspólny czas. Od segregacji odpadów po reagowanie na potrzeby przestrzeni czy służenie pomocą. Są zawsze tam, gdzie trzeba w danym momencie, nawet gdy ich nie widać! Porządkowi przyjeżdżają nieść pomoc dzień przed festiwalem (26.06.2024), a wyjeżdżają dzień po festiwalu (01.07.2024). Byłoby jednak super, jeśli możesz zostać dłużej i pomóc nam w sprzątaniu :D

5. Bramkarze

Czyli dobrze zorganizowane osoby, które lubią zakładać opaski, witać uśmiechem przy sprawdzaniu biletów i mówić „cały czas prosto”. Bramkarze w gotowości na bramce są dzień przed festiwalem (26.06.2024) a swój posterunek opuszczają ostatniego dnia festiwalu (30.06.2024).

6. Kucharze

Pomoc w przestrzeni kuchennej to segregacja, czyszczenie oraz krojenie warzyw, które to razem skomponujemy w cudne dania. Wydawka potraw, które wylądują na talerzach naszych gości, przyniesie mnóstwo satysfakcji, ponieważ spod naszych rąk wyjdzie mnóstwo porcji Ital food. To dzięki nam cała organizacja FRUŃ oraz reszta działów wolontariackich będzie miała siłę, by włożyć w ten festiwal swoje 100%.

  • W tym roku szukamy Szefa Kuchni (lub 2 na zmianę), który może zacząć już 6 tygodni przed festiwalem! Gotowanie dla kilku pierwszych wolontariuszy przez początkowy miesiąc (lub 2 tyg w wariancie 2 kucharzy), wystarczy aby potem mieć wolne i przyjechać już jako uczestnik festiwalu (15.05.2024 – 12.06.2024)
  • Poza tym będziemy potrzebowali duuużo więcej ludzi do kuchni, czym wcześniej tym lepiej! Jeśli chcesz podjąć tę misję – określ w formularzu daty swojej dostępności!

Kucharze są potrzebni też po zakończeniu festiwalu :D

7. Hermesi

Niestrudzeni, szybkobiegający posłańcy z pamięcią doskonałą i bezbłędną orientacją w terenie, krążący między ludźmi i nabijający kilometry przy wykonywaniu najróżniejszych misji. Przyjeżdżają na miejsce w dwóch turach:

  • 1 tydzień przed festiwalem (19.06.2024)
  • 1 dzień przed festiwalem (26.06.2024)

Potrzebujemy ich do zakończenia festiwalu (30.06.2024)

8. Siły Specjalne

Prawe ręce organizatorów, będące ich wsparciem. Doświadczeni w kontakcie z artystami, technicy, dźwiękowcy, specjaliści od delikatnej i papierkowej roboty, mistrzowie handlu i zarządzania oraz prawdziwi i wytrwali znawcy fotografii i wideo. W tej ekipie są również medycy, oraz ci, którzy mają pasję do ratowania jedzenia z supermarketowych śmietników. Specjaliści w jednej dziedzinie jak i ludzie wszechstronnie utalentowani, pomagający w trakcie festiwalu przy gaszeniu wszelkiego rodzaju pożarów. Złoty człowiek i zbawienie organizatorów. Pojawiają się na terenie w zależności od indywidualnego zapotrzebowania na ich super moce.

9. Ekoludki

Na już potrzebujemy składu do Działu Eko. Ekipa wolo-organizatorów, wspólnie wypracowująca rozwiązania. Inspiratorzy, posiadacze wiedzy, pomysłodawcy, czynotwórcy. Od teraz do 10 maja ustalimy co i jak. Będziemy aktywnie tworzyć treści do social mediów w tematyce ekologii oraz kminić nad tym jak przekażemy wiedzę o ekologii już na festiwalu. Niektórzy z nas pojawiają się na terenie już (15.05.2024)*, aby nadzorować i wspierać prace innych działów pod względem ekologii. Jeśli wiesz coś w tematach: filtrów, odnawialnych źródeł energii, materiałów bio, związków szkodliwych itd., lub chcesz dołączyć do szerzenia eko wiedzy, lub lubisz nauczanie przez gry, zgłoś się jako Ekoludek!

*szczegóły nt. czasu spędzonego na miejscu są do ustalenia

10. Kwatermistrzowie

Opiekunowie sprzętu. Biegli w rozróżnianiu i nazywaniu narzędzi, mający dryg do zapisywania i pamiętania co kto komu od kogo i kiedy! Większość dnia spędzają wydając narzędzia i przeglądając olx w poszukiwaniu potrzebnych materiałów. :D Potrzebujemy ich najbardziej:

  • 3 tyg przed festiwalem (05.06.2024)
  • 2 tyg przed festiwalem (12.06.2024)
Formularz zgłoszeniowy
Regulamin Wolontariatu