Wartości

Od pierwszej edycji FRUNIA dochodzimy do coraz większej klarowności na temat wartości, jakie przyświecają naszym działaniom. Płyną one prosto z serca i stoją dla nas na pierwszym miejscu. FRUŃ opiera się na 4 filarach:

1. Sztuka – festiwal to przestrzeń wyrazu, kreacji, ekspresji. Zarówno w postaci muzyki, jak i performance’ów, rękodzieła, czy instalacji artystycznych; Wolontariusze opiekujący się tymi obszarami będą mieli okazję działać z artystami i zadbają o to, aby wizualny i dźwiękowy aspekt festiwalu był na najwyższym poziomie!

2. Ekologia – każde działanie, jakie podejmujemy, celuje w jak najmniejszy ślad węglowy, wszystkie śmieci po festiwalu są dokładnie sortowane, tak aby odzyskać wszystko to, co się nadaje do recyklingu. Zdajemy sobie sprawę, że Matka Ziemia jest jedna, i obieramy sobie za cel dbać o nią jak najlepiej! Praca Porządkowych w tym przypadku jest nieoceniona!

3. Dbałość o zdrowie psychiczne abyśmy byli w stanie dbać o planetę i tworzyć piękną przyszłość, potrzebujemy czuć się dobrze we własnej skórze, głowie i duszy! W naszej społeczności kładziemy nacisk na edukację i praktyki pozwalające zachować wewnętrzną harmonię.

4. Społeczność – Fruń jest tworzony przez ludzidla ludzi! Jest to miejsce spotkań, przestrzeń, w której tworzymy jedną wielką wspólnotę i razem kreujemy coś cudownego. Choć oczywiście mamy różne kompetencje i zakresy odpowiedzialności, wszyscy jesteśmy sobie równi. Zapraszamy Cię z otwartymi ramionami, abyśmy mogli/mogły razem tworzyć świat oparty na wspólnych wartościach, magiczną przestrzeń, pełną miłości, dobroci, radości i uśmiechu, która sprzyja pozytywnym zmianom.

Całe wydarzenie jest wynikiem współpracy wieeeeeelu istot! Część z nas działa niemalże cały rok, obmyślając i planując, część dołącza do działania kilka miesięcy przed, jednak najwięcej rąk do pracy werbujemy na ostatnie tygodnie przez rozpoczęciem. Cudownie, że Ty też chcesz stać się częścią tej przestrzeni i wnieść coś od siebie! Spotkajmy się razem, aby wspólnie szerzyć szczęście i nieść światło uśmiechu. Wspierać się nawzajem w rozwoju i wyrażaniu siebie.

Bez CIEBIE nie ma NAS.

Dołącz do Wolontariatu