Reszka, pod tym pseudonimem kryje się Oskar Gryska-człowiek z Katowic, który od kiedy pamięta robi coś artystycznego, przynajmniej do szuflady.

Z muzyką związany od 18 lat, a w zależności od okresu życia, w mniejszym bądź większym stopniu. W przeszłości uczestniczył w rockowych zespołach Top Secret, The Kenigers, Two Sides of Paradise. Ostatnimi czasy powoli pracuje nad solowym projektem muzycznym (z którego wersje demo dostępne są na Soundcloudzie).

Kuglarstwo znalazło miejsce w jego sercu mniej więcej 10 lat temu, jako forma ćwiczeń ruchowych, a następnie wyrażania emocji poprzez taneczną ekspresję.

Dzięki kuglarstwu poznał szerzej muzykę elektroniczną, najpierw D’n’B, a następnie psytrance, którym zafascynował się do tego stopnia, że w 2017 roku kupił swoje pierwsze decki i zaczął uczyć się meandrów dj-skiego fachu, by 3 lata później zagrać swoją pierwszą imprezę. Jako DJ, jest członkiem kolektywu Beboki Team.

Jako marny wierszokleta (bo nie nazwie się poetą), pisze sporadycznie różne formy – od tekstów piosenek, przez wiersze kończąc na tekstach mających znamiona rozważań i publicystyki.


https://www.mixcloud.com/IReszka/reszka-larmo-beboków-sixa-26032022-155-bpm/