Teatr improwizacji to teatr, który żyje w każdym wymiarze. Uczy umiejętności interakcji z otoczeniem, odkrywa wewnętrzne warstwy kreatywności i spontaniczności oraz uczy akceptacji i wyrażania siebie w bezpiecznym i wspierającym otoczeniu. To jedna z najskuteczniejszych metod edukacji, sposób na odkrycie siebie, swojej odwagi i radości tworzenia. To sposób na pokonanie wstydu i strachu przed sobą i innymi. To sztuka współpracy i jogi mentalnej.

Używając technik improwizacji będziemy stopniowo budować nasze umiejętności łączenia się z chwilą obecną, naszymi ciałami, otoczeniem i siłą życiową w nas. Osiągniemy stan przepływu i nauczymy się nawigować i balansować na ostrzu noża tu i teraz. Będziemy sukcesywnie odkrywać i przełamywać nasze wewnętrzne blokady i bariery, które oddzielają nas od pełnego doświadczania siebie, innych i otaczającego nas świata.

Warsztaty rozpoczynają się zabawnymi grami na rozgrzewkę, które wprowadzają uczestników w teraźniejszość i kontakt ze sobą. Następnie odbywa się praktyka prostych technik, z których każda koncentruje się na jednym konkretnym aspekcie teatru improwizowanego. Na koniec wszystkie elementy są łączone w tworzenie zabawnych i ekscytujących scen improwizacyjnych, w których uczestnicy mogą sprawdzić swoje nowo nabyte umiejętności.

W zabawnej i energetycznej atmosferze odkryjemy nasze wewnętrzne dary, uwolnimy nasze wewnętrzne dziecko, poznamy siebie i będziemy się dobrze bawić w bezpiecznej i akceptującej przestrzeni. Wyjdziesz z głębszą wiedzą o sobie i ścieżce własnego rozwoju osobistego.

BIO:

Tomek improwizacji uczył się przez 4 lata w Vancouver, Kanadzie, który wraz z Chicago, jest na czele światowej sceny improwizacyjnej.  W teatrach, na których kursy uczęszczał, zaczynali swoją karierę znani na całym świecie improwizatorzy tacy jak Colin Mochrie czy Ryan Stiles z programu „Who’s Line is it Anyway?”.  

Jest założycielem grupy improwizacyjnej „Jesiotr” która występuje na scenie wrocławskiej od 2012 roku.  Prowadził warsztaty improwizacji w Kanadzie, Tajlandii, Indiach, Szwajcarii (festiwal Shankra) i w Polsce

Marta ukończyła ASP w 2005 r. po czym działała zawodowo jako grafik. Była przy formowaniu się teatru Jesiotra z którym z czasem zaczęła dawać wystąpienia publiczne. Nazwa teatru Jesiotr zrodziła się pod wpływem scenki, gdzie solo odegrała życie płodowe jesiotra. Scenka tak zapadła członkom grupy w pamięć, że postanowili nazwać się grupą teatralną „Jesiotr”. Podróżowała po wielu krajach i kontynentach. Uczy jogi osoby z ograniczeniami ruchowymi, prowadzi medytację oraz muzykoterapię poprzez gongi i inne instrumenty.

https://www.iskraserca.pl/