MAPKA & INFO

1. Bramka i czas trwania:
Bramka festiwalowa rusza w czwartek o godz. 8:00. Niestety ze względów technicznych w tym roku nie ma możliwości przyjazdu dzień wcześniej.
Ceremonię Zamknięcia festiwalu planujemy w niedzielę o godz. 17:00. Wszystkich uczestników zapraszamy pod scenę Kosmosu na ostatnie wspólne tańce i zdjęcie grupowe. Będzie to ostatni punkt festiwalu.

2. Harmonogram:
Pełen program festiwalu znajdziecie tutaj: https://tinyurl.com/2og8ou2a
W tym roku ze względów ekologicznych zrezygnowaliśmy z drukowania ulotek z programem. W licznych punktach festiwalu znajdziecie plakaty z rozpiską godzinową, a programy w formacie PDF możecie pobrać na telefon.

3. Wejściówki:
Karnety oraz bilety jednodniowe i weekendowe zakupicie tutaj: https://zrzutka.pl/z/frunfestival
– Promocyjne bilety dla mieszkańców Gminy Wałcz dostępne: https://zrzutka.pl/z/frunlokalnie
– W dniu festiwalu sprzedaż biletów odbywać będzie się również przez portal zrzutka.pl – nie przyjmujemy gotówki na bramce.
– Bilety formie elektronicznej są absolutnie wystarczające – nie musicie niczego drukować.
– Po 07.06 nie będziemy w stanie generować biletów elektronicznych, niczym się nie przejmujecie. Zachowajcie potwierdzenie wpłaty i pamiętajcie o wpisaniu prawidłowych danych przy kupnie biletu. Na podstawie tych danych bramka festiwalowa będzie w stanie zweryfikować Waszą wpłatę i bez problemu wejdziecie na teren festiwalu. 

4. Dojazd i lokalizacja:
– Jadąc samochodem, kierujcie się tutaj: https://goo.gl/maps/K4jNPb5WeYCDcxx29 adres festiwalu to: Półwysep, 78-642 Strączno
– W sprawie wspólnych dojazdów zapraszamy na naszą grupę fb: FRUŃ-My https://www.facebook.com/groups/253450376256556/ 

– Jeśli jedziecie do nas pociągiem, najbliższa stacja PKP znajduje się w Strącznie. Do festiwalu ze stacji jest ok. pół godzinki spacerkiem. Następna stacja znajduje się w Wałczu. Jeśli chcecie zamówić taksówkę, zapraszamy do zgadywania się na wspólne przejazdy. Specjalna oferta od Taxi Zafira za kurs od stacji PKP Wałcz na festiwal to: 37 zł przed godz. 22:00 i 40 zł po godz. 22:00. Możecie zamówić taksówkę pod nr. tel. +48 532 534 861 

5. Parking i pole namiotowe:
– Samochody będziecie mogli zostawić na parkingu, który znajduje się ok. 300 m od pola namiotowego. Istnieje możliwość podjechania pod bramkę festiwalową samochodem, parkowanie przy bramce maksymalnie 15 min (szybciutko wypakować plecaki, a potem zapraszamy na parking główny, by umożliwić innym uczestnikom wykonanie tej samej procedury). 
– Dla kamperów przygotowaliśmy specjalnie wyznaczoną część pola namiotowego. Ze względów bezpieczeństwa osoby, które chcą skorzystać z tej możliwości prosimy o przyjazd najpóźniej w czwartek do godz. 16:00 oraz wyjazd najwcześniej w niedzielę o godz. 10:00. Liczba miejsc na polu dla kamperów jest ograniczona. Decyduje kolejność przyjazdu.
– Każdy uczestnik posiadający ważny bilet zapewniony ma dostęp do pola namiotowego oraz sanitariatów (toalety typu toi toi, prysznice z zimną wodą – liczymy na piękne słoneczko)
– Woda dostępna w kranach jest wodą pitną, nawadniajcie się kochani do woli. Starajcie się nie korzystać z plastikowych, jednorazowych butelek.

6. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu:
– Nasi medycy czuwać będą nad zdrowiem wszystkich uczestników. W razie choroby bądź urazu śmiało zgłoście się po pomoc. Namiot medyków znajduje się nieopodal pola namiotowego, bez problemu znajdziecie go na mapce festiwalowej. 
– Na festiwalu będą obecni również wolontariusze organizacji SIN, którzy będą edukować i wspierać uczestników w potrzebie.
– Robimy co w naszej mocy, by festiwal był przyjazny i bezpieczny, prosimy jednak o zachowanie uważności. Cenne przedmioty trzymajcie zawsze pod okiem lub w bezpiecznym miejscu. 

7. Ekologia:
– Cały festiwal jest tworzony w duchu proekologicznym – większość dekoracji pochodzi z recyklingu  Przygotowaliśmy dla Was specjalny poradnik EkoFestiwalowicza. Zachęcamy do zapoznania się- https://frunfestival.com/ekologia/#guidebook

8. Rodziny z dziećmi:
– Wstęp do 12 roku życia włącznie jest darmowy.
– Dobra wiadomość dla najmłodszych uczestników – wraz z naszym partnerem Kreuj Uśmiech przygotowaliśmy wyjątkową strefę dla dzieci.
– Na terenie pola namiotowego znajduje się również plac zabaw!  


9. Gastronomia i wystawcy
– Na gastro strefech festiwalowych znajdziecie punkty z pysznym jedzonkiem – wszystko będzie wegetariańskie & wegańskie.
– Będziemy mieć też zimne i ciepłe napoje!
– Zachęcamy do zabrania własnych naczyń i sztućców aby działać w duchu ekologii. Własne naczynie to tańszy posiłek.
– Wielu wystawców czekać będzie na Was ze swoimi wspaniałościami, zakupić będziecie mogli m.in. rękodzieło, biżuterię, ubrania, ekologiczne kosmetyki.
– Płatność na festiwalu jedynie gotówką.