IntroVortex jest psytrance’owym dj-em z 5-letnim stażem. Jego selekcja oscyluje wokół szeroko pojętego psychedelic trance, ze szczególnym naciskiem na głęboki progressive, energetyczny full-on i słoneczne goa. Doskonale odnajduje się w nocnej, imprezowej psychodelicznej chłoście, ale uwielbia też nieco delikatniejsze granie „do słoneczka”.

 

Przygodę z graniem psychodelicznych dźwięków dla publiczności rozpoczął w 2016 roku, choć początki jego zajawki elektroniką sięgają czasów dużo wcześniejszych – okolic roku 2000 i imprez w poznańskich klubach Eskulap, MO czy na skquocie Rozbrat. W 2005 roku uczestniczył w swoim pierwszym festiwalu trance’owym Moondalla – od tego czasu psychodelia towarzyszy mu na dobre w muzyce i w życiu.

 

IntroVortex aktualnie rezyduje w Pile, gdzie współtworzy kolektyw Puls Ziemi, z którym organizuje lokalne imprezy. Poza tym zagrał na ukraińskim festiwalu Misterika nieopodal Lwowa, na Organicu 2019, Sangha Festiwalu, Dharmie, Culture Art Festivalu, Fruń Festiwalu (w duecie z djane Qi), Moondalli, Zatoce Psytrance’u, a także we Wrocławiu, Poznaniu oraz na kilku kameralnych plenerach. Wcześniej współtworzył reggae’owy sound G-Hot, z którym miał okazję wystąpić na większości polskich reggae festiwali, dwukrotnie na największym festiwalu reggae w Europie – Rototom Sunsplash, 2 razy w ojczyźnie muzyki reggae – na Jamajce.

 

Jego sety to starannie dobrana, nieoczywista selekcja, która zabiera słuchaczy w podróż po nieznanych krainach i zakamarkach umysłu, wyzwalając potężną energię do tańca.

 

https://www.mixcloud.com/IntroVortex/ 

https://soundcloud.com/introvortex