Gooral od prawie 20 lat łączy z sukcesami tradycyjną muzykę góralską z elektroniką i nutą klubową. Muzyk zagrał ponad 1200 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach tj Pol’and’rock, Opener, Orange, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver. Bielszczanin ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych i jeden dvd z ZPIT Mazowsze, który okazał się bestsellerem Empiku. Dla Goorala muzyka jest czymś więcej, niż tylko rozrywką, to droga rozwoju…
Od 2020 roku, po ukazaniu się krążka Ethno Elektro 2 (Wolno), artysta zaczął grać downtempowe live acty w strojeniu A-432Hz na syntezatorze, piszczałkach, okarynach, procesorach efektów i komputerze.
W listopadzie 2022 artysta wydał kolejną downtempową płytę pt „Wolno 2” w gwatemalskiej wytwórni Resueno, której kuratorem jest Mose. Warszawski live, który został dosyć szybko wyprzedany, potwierdza dobrą formę artysty i spore zainteresowanie fanów w nowej odsłonie Goorala.
Gooral w całym swoim dorobku ma na koncie Machinera (z Psio Crew), nominacje do Fryderyków, udźwiękowienie filmu South czy Projekt z Paprodziadem. Dodatkowo stworzył muzykę do spektaklu teatralnego „Krakowiacy i Górale” a jego muzyką reklamował sie m.in. Opener festiwal na swoje 10 lecie. Muzyka Goorala doceniana jest na całym świecie. Utwór „Krywaniu” z płyty Ethno Elektro 2 został wybrany na kompilację niemieckiej sub wytworni Bar 25 Music, a „End of Beautiful Day” z tej samej płyty pojawił się na składance amerykańskiej wytworni Pipe and Pochet. Live z festiwalu Snowfest został umieszczony na kanale moskiewskiej wytwórni Level 2. 21.03.2023 utwór Goorala i Julii Scott pt „Doducha” ujrzał światło dzienne na składance „Cacao Dance” wydanej w gwatemalskiej wytwórni Resueno. Artysta ukończył również prace nad kolejną epką z Julią Scott oraz pracuje nad nowatorskim projektem Techno jako Górny.