Chcesz tworzyć muzykę elektroniczną? A może już tworzysz i szukasz inspiracji, albo chcesz dołączyć elektroniczne elementy do organicznych utworów?

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane graniem na instrumentach elektronicznych. Poznamy podstawy obsługi syntezatora analogowego, samplera i automatu perkusyjnego. Wydane przez nas dźwięki będziemy wzbogacać organicznymi delayami i kosmicznymi modulacjami. Każdy z prowadzących interesuje się trochę inną muzyką, ale łączy nas chęć eksperymentowania – zabawy dźwiękiem – i na to tu stawiamy. Nie stworzymy komercyjnego hitu, ale zagramy live act tak jak chcemy.

Warsztaty są dedykowane osobom początkującym i średniozaawansowanym, ale każdy jest mile widziany – możemy się uczyć od siebie nawzajem.

Po warsztatach planujemy:

– elektroniczny jam session

– połączenie sił z obecną na FRUNiu Strefą Rozwoju Muzycznego (instrumentami akustycznymi) i wspólny jam

CO POKAŻEMY:

Allby:

Producent i DJ tworzący i grający w gatunkach od głębokiego psychodelicznego transu przez ethno elektronikę.

– pokaże podstawy syntezy dźwięku w softwarowym środowisku FL Studio przy użyciu zewnętrznych kontrolerów MIDI.

Rafał:

Muzyk z pasji. Pisze i nagrywa utwory w takim stylu na jaki ma akurat ochotę. Może zaoferować:

– wykorzystywanie i edycję brzmień z pamięci syntezatora JDXI do tworzenia kilkuwarstwowych loopów i efektów

– tworzenie beatów perkusyjnych w sekwenserze i samplerze

– zabawę w muzykę

Teo:

Techniczny z duszą artysty, muzyczny eksperymentator, pokaże:

– tworzenie dźwięków klasycznych i kosmicznych na analogu – podstawy syntezy subtraktywnej na syntezatorze analogowym Behringer Neutron.

– upsychedelicznianie dźwięków wszelakich za pomocą delayów (echa)

– BespokeSynth czyli programowe środowisko modularne audio i MIDI

REGULAMIN WARSZTATÓW:

– Nie stawiamy napojów na stole ze sprzętem lub w inny sposób zagrażający zalaniem sprzętu. (Jeżeli coś się przypadkiem wyleje – za szkody odpowiada osoba która postawiła, nie która przewróciła!)

– Za wszelkie pozostałe szkody odpowiada ten kto popsuł.

– Grając słuchamy innych. Jeżeli przestrzeń dźwiękowa jest już wypełniona – lepiej zrobić przerwę i dołączyć za chwilę, niż grać na siłę.

– Jeśli akurat nie gramy, możemy obserwować co robią inni, ale nie tłoczmy się.

– Do sprzętu podchodzimy z szacunkiem i traktujemy go bez agresji.

– Kiedy nie podoba nam się to co ktoś gra, staramy się być delikatni w ocenie. Jesteśmy tu po to, żeby coś poznać, nauczyć się a nie zniechęcić.

BIO:

Allby, Rafał i Teo

Połączyło nas to, że do grania podchodzimy na zasadzie eksperymentowania. Podczas pewnego jam session w domowym „zaciszu”, w którym uczestniczył jeszcze Wasyl (jeden z organizatorów FRUNia), wpadliśmy na pomysł stworzenia na FRUNiu strefy z muzyką eksperymentalną, zawieszonej pomiędzy Korzeniami a Kosmosem. Chcemy dzielić się naszym podejściem do tworzenia i wrażliwością muzyczną, dlatego poprowadzimy dla Was warsztaty z tworzenia muzyki elektronicznej na FRUŃ Festivalu.

Allby – Urodzony w Warszawie Allby jest twórcą, który od najmłodszych lat fascynował się progresywnym brzmieniem i poszukiwał go u innych wykonawców. W trakcie swoich eksploracji doszedł do wniosku że wkręcających, transowych brzmień jest zbyt mało by zaspokoić swój muzyczny apetyt. Dlatego pierwszą styczność z programami do tworzenia muzyki elektronicznej miał już w wieku 12 lat. Kilka lat później przerzucił się na FL Studio i w tym środowisku został aż do dzisiaj. Konstruuje hipnotyczne rytmy, które rozgrzewają zarówno do tańca jak i wzbudzają nas do swoistej muzycznej medytacji. Muzyka Allbiego to unikalne doznania dźwiękowe, które skłaniają do refleksji, poruszają ducha i rozkręcają emocje. Podczas występów tworzy niepowtarzalne doświadczenie muzyczne, które swoją transową esencją poszukują powrotu do korzeni, do źródła. Będąc jednak wciąż muzyką elektroniczną, bo stworzoną na komputerze – stara się odnaleźć równowagę pomiędzy tym co pierwotne a tym co współczesne. Choć nierzadko pisząc swoje historie odlatuje daleko poza nasz układ planetarny lecąc w podróż międzygwiezdną, to jeden element jest zawsze obecny i spójny. Powtarzalny rytm. Ten budzi w nas atawistyczną potrzebę do wejścia w pierwotny, głęboko zakorzeniony w nas stan transu. Takiego efektu poszukuje i to stara się osiągnąć w swoich produkcjach. Spotkanie z syntezą dźwięku będzie znakomitą okazją do wejścia i poznania od środka tych muzycznych wizji.

http://www.allby.org

Rafał – inżynier artysta, człowiek o otwartej głowie, programista. Robi rzeczy, które uzna za fajne i traktuje życie jak wielkie eksperymentalne płótno. Z muzyką związany od dziecka. Pisze teksty, gra na gitarze, układa piosenki i tak się złożyło, że korzysta też z syntezatorów i innej elektroniki, z których wyciska przeróżne dźwięki. Bardziej niż styl liczy się dla niego co chce w danej chwili przekazać, albo co ciekawego można wyczarować z dostępnych instrumentów. Tworzy przede wszystkim dla siebie. W jego sercu gra Nirvana i Marek Grechuta, w głowie future funk i Afro Kolektyw a w biodrach Łąki Łan i drum’n’bass.

https://soundcloud.com/rafa-g-bski-730008256

Teo, DJ Akceptacja – realizator dźwięku, nerd komputerowy i muzyczny eksperymentator, którego przyciągają rzeczy i sprawy na styku muzyki i technologii. Gra na syntezatorach, mikserach i efektach w eksperymentalnych projektach Maha Fixum i solonaplexi. Gust muzyczny: wszystko co ciekawe i zmieniające świadomość samym dźwiękiem, najczęściej elektronika, spokojna i bez beatu też. Związany z łódzką sceną nieoczywistej muzyki elektronicznej – Studenckim Radiem Żak Politechniki Łódzkiej, klubem Ignorantka, Marmolada Session i Klangorem Poleskim. Organizator techniczny łódzkich imprez: Rada Plenarna i Koncert Muzyki. Współzałożyciel (razem z Allbym i Wasylem) ruchu Inżynierii Imprezowej, czyli badań i rozwoju technologii audiowizualnych użytecznych na imprezach i festiwalach. W wolnym czasie programuje, najchętniej rzeczy związane z nagrywaniem i przetwarzaniem dźwięku.

„Music which isn’t mind-altering is just pointless.”

https://mahafixum.parasite.studio – muzyka